Pridal/a Peter Oslanec dňa St, 12/23/2009 - 09:58
Ďakujeme Vám za vašu priazeň v roku 2009. Tento rok bol pre portál naozaj úspešný. Popri 13 nových článkoch od troch autorov sa portálu podarilo získať dvojnásobok nových čitateľov pri porovnaní s minulým rokom 2008. 9500 nových čitateľov so záujmom o materiály a technológie sa dostalo k našim stránkam a 27 000 krát si zobrazili obsah ponúkaný na portálii Materiálový inžinier. Priemerný čas strávený na našich stránkach 1:30 minúty je však pre nás trochu sklamaním, ale aj výzvou do budúcnosti.

Najčastejšie hľadaným obsahom sú neustále teplotné vlastnosti a elektrické vlastnosti materiálov. Zvýšil sa záujem o obrázky mikroštruktúr a je nám ľúto, že sa nenašli noví autori, ktorí by chceli Atlas mikroštruktúr rozšíriť o nové kovy a ich zliatiny. Pevne veríme, že v novom roku sa nájde viacero nových autorov a prispievateľov.

V novom roku by sme sa chceli bližšie pozrieť na jednotlivé metódy kvantitatívnej a kvalitatívnej analýzy materiálov. Uviesť niektoré východiská a praktické použitie týchto metód.

Takže v novom roku vám želáme všetko dobré, veľa pracovných uspechov, veľa nových skúseností, veľa energie a pozitívneho prístupu.

Peťo, Marek, Andrea a Vlado.